Szkolenie Joomla 2.5

Instalacja CMS Joomla | Installatron | FTP

Instalacja Joomla

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Teraz kiedy już zwróciłem Twoją uwagę piękną gratulującą Ci kobietą, czas wyjawić dlaczego ona Ci gratuluje. Otóż za chwile poznasz najszybszy, najprostszy, sprawdzony i skuteczny sposób instalacji CMS Joomla 2.5 na swoim Hostingu.

A tak naprawdę w tym artykule pokażę dwa sposoby instalacji. Pierwszy z nich to instalacja Joomla 2.5 przez instalator aplikacji dostępny w panelu DirectAdmin Twojego hostingu. Drugi sposób to instalacja Joomla 2.5 za pomocą klienta FTP. Z poniższych zakładek wybierz interesującą Cię wersję a najlepiej zobacz obie i sam wybierz, który sposób jest dla Ciebie lepszy. A więc do rzeczy.

 

Installatron. O tym skrypcie nagrałem już film i jeśli go nie widziałeś to może teraz jest ku temu najlepsza okazja. Link do filmu o installatronie.

Jeśli powyższy film jest Ci znany, czas aby zobaczyć installatrona w akcji. Tak jak obiecałem na początku tego artykułu prostszego sposobu instalacji Joomla nie ma i chyba nie będzie. Zapraszam na film.

 

 

Muszę przyznać, że instalacja przez FTP jest trochę bardziej skomplikowana, ale przy tym daje możliwość pełnej kontroli. Nie masz tej możliwości przy instalacji Joomla przez Installatrona, gdzie baza danych tworzona jest automatycznie.

Ja osobiście preferuję instalację przez FTP. Zobacz film i sam wybierz odpowiedni dla Ciebie proces instalacji.