Optymalizacja strony Joomla | Wstęp

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jeśli myślisz o top 10 dla swojej strony w wynikach wyszukiwania google konieczna jest optymalizacja strony. W niepamięć odeszły czasy kiedy wystarczyło zbudować stronę i linkować ją nawet automatami, a google wyświetlał ją na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania.

 

Dziś bez dobrze przeprowadzonej optymalizacji nie ma co liczyć na wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania, a samo linkowanie jeśli jest prowadzone jak dawniej może doprowadzić stronę prosto do filtra google. Tego oczywiście chcemy za wszelką cenę uniknąć, dlatego sugeruję, żeby skupić się na optymalizacji, która przynosi wymierne korzyści w postaci wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania google.

 

Zacznijmy jednak od początku. Każda strona internetowa w tym i ta zbudowana na CMS Joomla wymaga optymalizacji w dwóch aspektach.

 

 

Optymalizacja techniczna strony:

 1. Optymalizacja wielkości i ciężaru grafik.
 2. Optymalizacja kodu strony.
 3. Pamięć podręczna strony.
 4. Proste, czytelne adresy.
 5. Kompresja GZip.
 6. Plik robot.txt.
 7. Pllik .htaccess.
 8. Poprawne przekierowania
 9. Przystosowanie do urządzeń mobilnych.
 10. Ograniczenie indeksacji stron

 

Optymalizacja treści strony:

 1. Długość tytułu
 2. Nagłówki H1 - H3
 3. Słowa kluczowe w nagłówkach
 4. Słowa kluczowe w opisie meta
 5. Słowa kluczowe w treści artykułu
 6. Słowa kluczowe w odnośnikach linków
 7. Słowa kluczowe w opisach alternatywnych zdjęć
 8. Nazwy plików graficznych, zdjęć
 9. Duplikaty treści
 10. Niedziałające linki

 

 

Jak widzisz zrobił nam się z tego dobry spis treści. Już na początek wiesz na co zwrócić uwagę przy optymalizacji. Wiadomo potrzeba na to czasu, ale dobra wiadomość jest taka, że wystarczy to zrobić jeden raz, no chyba że dodajesz nowe artykuły. W takim wypadku trzeba dbać o zachowanie podstawowych wytycznych.

 

Od czego więc zacząć optymalizację strony? Moim zdaniem najlepiej od optymalizacji technicznej, która przy okazji poprawi prędkość ładowania strony i czas jaki googlebot spędza na pobraniu Twojej strony. Nie bez znaczenia jest też przyrost prędkości widoczny dla samych użytkowników, na pewno będą Ci za to wdzięczni.

 

Tak więc zaczynamy optymalizację zapraszam Cię do kolejnego artykułu, w którym podpowiem Ci jak zooptymalizować wielkość i ciężar grafik.

 

 

Komentarze  

#1 Rob 2016-08-11 17:48
Ciekawie się zaczyna zobaczymy co dalej
Cytować
#2 Artur 2016-08-12 14:51
Nowe artykuły już w przygotowaniu.
Cytować