Joomla skaner online wirusów i malware

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W internecie ciągle coś się dzieje. Wystarczy obserwować fanpage poszczególnych systemów cms w tym Joomla, żeby zobaczyć jak często zdarzają się włamania na strony i prośby o pomoc w przypadku zaatakowania witryny. W wielu przypadkach włamaniom można by zapobiec gdyby strona była na bieżąco aktualizowana i dodatkowo monitorowana.

 

Jakie rozwiązanie byłoby najlepsze w ochronie strony? Firewall`e są pomocne jednak niezbyt nadają się dla niezaawansowanych użytkowników. Trzeba je skonfigurować i tutaj najczęściej pojawiają się problemy. Do tego dodać trzeba ceny firewal`i w wielu przypadkach są nieprzystosowane do polskich warunków.

 

Co zatem zrobić, aby mieć kontrolę nad stroną i wiedzieć czy jest bezpieczna?

 

Z pomocą przyjdzie Ci czytelniku polski produkt WEBANTI i co najważniejsze dla jednej strony zupełnie bezpłatny. Bez względu na to czy ta jedna strona jest mała czy duża możesz monitorować ją za darmo. Jak zatem to zrobić.

Opiszę krok po kroku żeby nie było z tym problemów.

 

Przejdź na stronę https://webanti.com/ i kliknij przycisk załóż darmowe konto. Nie jest wymagane podanie danych z karty kredytowej czy innych systemów płatności.

webanti1

 

Twoim oczom ukaże się strona rejestracji. Teraz podaj w formularzu rejestracji adres email, wpisz hasło w dwóch liniach, zaakceptuj regulamin zapoznając się wcześniej i kliknij na przycisk zarejestruj się.

webanti2

 

Po kliknięciu zarejestruj się strona się odświeży i zobaczysz komunikat o konieczności kliknięcia linku aktywacyjnego zawartego w mailu, który właśnie został wysłany na adres email jaki podałeś podczas rejestracji. Przejdź do maila i kliknij link aktywacyjny. Jak to wygląda przedstawiłem na zrzucie poniżej.

 

webanti3

 

 Po aktywacji linkiem z email`a zaloguj się na stronie Webanti. Zobaczysz widok jak na zrzucie poniżej.

 

webanti33

 

Działanie na tej stronie wymaga podania swojej domeny, wybrania odpowiedniego CMS`a, do wyboru mamy Joomla, WordPress, Drupal, Contao, Pabekit, Typo3 oraz inne strony w tym PrestaShop. Wybierz PHP i kliknij przycisk "Następny"

 

W tym kroku pobierz plik PHP na własny komputer i kliknij "następny" okno wygląda jak na zrzucie poniżej.

 

webanti44

 

W kolejnym oknie zobaczysz informację aby pobrany plik PHP umieścić na serwerze w głównym katalogu domeny. Uruchom klienta FTP i prześlij plik na serwer.

 

webanti55

 

 Po kliknięciu przycisku następny przejdziesz do kolejnej strony. Tutaj musisz kliknąć przycisk "Sprawdź połączenie"

 

webanti66

 

To już wszystko. Po sprawdzeniu połączenia ze stroną zobaczysz widok jak na zrzucie ekranu poniżej.

 

Monitorowanie Joomla

 

Od tej pory korzystasz ze skanera a zmiany na Twojej stronie będą przedstawiane w odpowiednich komunikatach przesyłanych na Twoją pocztę i dostępnych w panelu. Rozejrzyj się też po panelu, masz tutaj możliwość dodania wyjątków, sprawdzenia infekcji oraz dodania plików do kwarantanny. W razie problemów możesz bezpośrednio z panelu napisać do pomocy technicznej.

 

Teraz już nie ma tłumaczenia, że nie stać mnie na ochronę, bo jedną stronę możesz monitorować bezpłatnie, a więc do dzieła.